Forum Mieszkańców ul. Pachońskiego 5E-J w Krakowie

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-07-07 11:33:09

Czlowiekzwyzyn
Użytkownik
Dołączył: 2019-07-07
Liczba postów: 1
WindowsFirefox 67.0

Próba włamania

Moi drodzy, na parterze w budynku J od strony osiedla miała miejsce próba włamania .
Podważane okno i wygięta siatka ewidentnie podczas preskakiwania.
Przestrzegam i proszę o zachowanie czujnośći.

Offline

#2 2019-07-09 10:24:33

Kamil 5J
Użytkownik
Dołączył: 2019-05-29
Liczba postów: 32
WindowsChrome 75.0.3770.100

Odp: Próba włamania

Trzeba poprosić administratora o dane z monitoringu i zgłosić sprawę na policję o próbie włamania.

Myślę, że powinno się poruszyć temat na kolejnym zebraniu wspólnoty, bądź zwołać odrębne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na osiedlu. Z racji "otwartego osiedla" i preferencji płotków nieprzekraczających 150cm jako mieszkaniec parteru muszę stwierdzić, że po zaistniałej sytuacji czuję się mało bezpiecznie we własnym domu.

Poruszamy wiele kwestii, że nie chcemy tworzyć "tuneli" etc. a pomijamy przy tym najważniejszą czyli poczucie bezpieczeństwa i komfortu.
Nie twierdzę, że to zatrzyma złodzieja ale z pewności znacznie ograniczy mu dostęp, bo przez obecne płotki deweloperskie można przejść przekładając nogę lub rozkręcając dwie śruby. Rolety antywłamaniowe też nie są idealnym rozwiązniem bo co prawda potencjalny złodziej być może nie wiejdzie do domu ale na ogródek gdzie może coś ukraść lub zdewastować już spokojnie.

Ostatnio edytowany przez Kamil 5J (2019-07-09 10:26:28)

Offline

#3 2019-07-09 17:03:43

Czapia
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-09
Liczba postów: 2
MacintoshSafari 604.1

Odp: Próba włamania

Pełna zgoda co do powyższej wypowiedzi. Przede wszystkim należaloby pomyslec w koncu o racjonalnym sposobie na zamkniecie osiedla. Moze po prostu wystarczylaby najzwyklejsza bramka? Prawda jest taka, z czego pewnie nie wszyscy mieszkancy zdaja sobie sprawe, ze po naszym osiedlu krazy bardzo duzo obcych. A to ktos przez przypadek sie zgubil, pomylil nr, czy jeszcze lepiej: wchodzi na osiedle, zaczepia mieszkancow i pyta czy sa na osiedlu jeszcze wolne mieszkania i jak ogolnie sie mieszka w tej czesci miasta. Tak byc nie powinno.

Offline

#4 2019-07-09 22:48:48

Kuba
Użytkownik
Dołączył: 2019-07-09
Liczba postów: 5
WindowsFirefox 67.0

Odp: Próba włamania

Wątpię że niewielkie podwyższenie płotków zrobi różnicę złodziejom. Z drugiej strony zastanawiam się czy wysokie płotki mogą przysłonić widok z kamer.
Przestrzeganie czujności i nie bycie biernym na jakieś obce wizyty jak najbardziej wskazane.
Nie wiem jak u was ale w bud J często już słyszałem jak ktoś dzwoni z domofonu po kolejnych mieszkaniach, zapewne w celu otwarcia drzwi.
Mam nadzieję że wideo coś pomoże.
Nie jest też bezpieczne, że forum jest ogólnodostępne i praktycznie każdy może się zarejestrować i czytać wszystkie wiadomości. Najlepiej byłoby aby rejestrację użytkowników mogła potwierdzać administracja. Ale to chyba na osobny temat.

Offline

#5 2019-07-10 19:36:51

Weronika
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-13
Liczba postów: 14
Windows 7Firefox 67.0

Odp: Próba włamania

Dzień dobry,

Uważam, że zabezpieczenia typu bramka/ zabudowanie osiedla, pan stróż, są już perfekcyjnie opracowane przez złodziei, w szczególności w nowych blokach gdzie nie dziwi nas widok dużych aut dostawczych/ remontowych etc... Jedyną skuteczną obroną wydaje mi się porządny alarm w mieszkaniu oraz czujność sąsiedzka. Taki alarm uratował mieszkanie kolegi, syrena zaczęła tak potwornie wyć, że każdy z odległości kilometra interesował się skąd ta syrena tak wyje, natychmiast dostał smsa o uruchomieniu alarmu i pojawiła się ochrona połączona z alarmem. Jak mam inwestować w bezpieczeństwo mieszkania to zdecydowanie wybieram porządny alarm niż wydawanie na ogrodzenia/bramki/stróży, bo uważam to za wyrzucanie pieniędzy w błoto. Dlatego kupiłam mieszkanie na otwartym osiedlu.

Pozdrawiam

Offline

#6 2019-07-11 08:33:25

Kamil 5J
Użytkownik
Dołączył: 2019-05-29
Liczba postów: 32
WindowsChrome 75.0.3770.100

Odp: Próba włamania

A ja myślę, że patrzymy na problem tak jakbyśmy chcieli zabezpieczyć mieszkanie na 100%, tak się nie da i uważam, że takie podejście jest niewłaściwe. Zawsze można napisać, że złodzieje przeskoczą przez płotek, inni go rozmontują jeszcze inni otworzą sobie bramkę, a kolejni bez problemu rozzbroją alarm. Trzeba sobie powiedzieć wprost, że przed "zawodowym" złodziejem nie uchorni nas alarm, płotek ani bramka na osiedle, ale uważam że trzeba zrobić możliwie wszystko (jak najprostrzymi środkami) aby utrudnić im życie choć trochę i zniechęcić do podjęcia próby włamania. Naprawdę można się zdziwić na jakim żenującym poziomie są systemy alarmowe dostepne dla "zwykłych śmiertelników", pomijam już samoczynne wybudzanie czujek etc. Zaden instalator systemów alarmowych nie powie nam, że pod czujkę można podejść, czy alarm rozzbroić telefonem komórkowym bo po prostu straci klienta.

Zgodzę się w 100%, że najlepsza ochrona to dobry sąsiad i tyle, ale zwrócmy uwagę, że w opisywanym przypadku złodziej podważył okno i wygiął płot i taki był (na szczęście) skutek jego próby i własnie o takich "złodziejach" mówimy, to takim ma utudnić życie zamykana furtka na kod, czy nieco wyższy płotek, a nie złodziejom, którzy wejdą do naszego mieszkania frontowymi drzwiami i to bez większego problemu i bawiania się w wyłamywanie okna.

To ma nas uchronić przed dweastacją i nieudolnymi próbami, tyle.

Offline

#7 2019-07-19 11:30:18

MateuszM
Użytkownik
Skąd: 5J
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 19
MacintoshChrome 75.0.3770.142

Odp: Próba włamania

Czlowiekzwyzyn napisał/a:

Moi drodzy, na parterze w budynku J od strony osiedla miała miejsce próba włamania .
Podważane okno i wygięta siatka ewidentnie podczas preskakiwania.
Przestrzegam i proszę o zachowanie czujnośći.

Możesz powiedzieć które to mieszkanie? Białe palety? [dblpt]) Może być na PW.

Wiadomość dodana po 11 min 22 s:
Widzałem kilka tygodni temu parkę z piweczkiem która przeskakiwała sobie przez ogrodzenie jednego z ogródków. Siedzieli sobie na paletach rozmawiając chyba z godzinę. Bardzo dziwnie to wyglądało ale ze wzgledu na to że często widuje w tym ogórdku ludzi młodych nie reagowałem. Wydało mi się że to poprostu Wasi znajomi którzy zamiast czekać pod drzwiami postanowili poczekać w ogródku. Zupełnie nie wyglądało to na włamanie bo tak jak mówie siedzieli tam godzinę i wyglądali jak by oczekiwali gospodarzy.

Offline

#8 2021-01-22 13:40:39

Daro
Użytkownik
Skąd: 5H
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 14
AndroidChrome 88.0.4324.93

Odp: Próba włamania

Szanowni Państwo, Dostaliśmy wczoraj informację o kradzieży kabli miedzianych z garażu pod budynkiem EFG. Przed chwilą zauważyłem że w garażu pod budynkiem H z sufitu także wiszą kable więc złodziej mógł odwiedzić także drugi garaż.
Sprawę zgłosiłem do Pani Moniki.
Uprzejmie proszę o zachowanie czujności.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
cats-love-to-program - goodshoot - prgboard - teamtomek - mafiatown