Forum Mieszkańców ul. Pachońskiego 5E-J w Krakowie

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-12-03 21:17:42

Szymon
Użytkownik
Dołączył: 2019-12-03
Liczba postów: 2
WindowsChrome 78.0.3904.108

Klimatyzacja w mieszkaniu

Dzień dobry,

czy ktoś montował już w mieszkaniu klimatyzator, albo przynajmniej rozeznawał się w temacie? Jeśli tak, to mam kilka pytań, mianowicie:
1. Czy są do polecenia jakieś konkretne firmy?
2. Z kwotami jakiego rzędu trzeba się liczyć, aby zamontować klimatyzator, ktoś miał robioną przykładową wycenę?
3. Czy w praktyce są jakieś problemy z Zarządcą w tym temacie?
4. W jaki sposób i gdzie można odprowadzić skropliny (w zarządzeniu pisze o odprowadzeniu do kanalizacji, jednak nie bardzo mogę sobie wyobrazić w jaki sposób miałoby się to odbywać)?
5. Kojarzę, że kiedyś natrafiłem na informację, że jednostka zewnętrzna musi znajdować się poniżej linii balustrady, jednak teraz nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji i nie wiem, czy coś pomyliłem, czy faktycznie ktoś może to potwierdzić?
6. Generalnie wszelkie cenne uwagi i praktyczne rady, które pomogą uniknąć w przyszłości problemów mile widziane  [sred])

Z góry bardzo dziękuję za informacje.

Pozdrawiam,
Szymon

Offline

#2 2020-05-21 18:52:51

volkin
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 12
WindowsChrome 81.0.4044.138

Odp: Klimatyzacja w mieszkaniu

@Szymon nie mam klimatyzacji, ale co do punktu 5 podpowiem, że odbyło się głosowanie Wspólnoty Mieszkaniowej gdzie zostały określone zasady.
Przytaczam:

Uchwała nr 4/2019 z dnia 6.03.2019 r.
Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Pachońskiego 5E-J, 31-223 Kraków
w sprawie: montażu klimatyzatorów

Na podstawie ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali (tekst jednolity Dz. U. Nr 85, poz. 388) Wspólnota Mieszkaniowa Właścicieli Nieruchomości przy ul. Henryka Pachońskiego 5E-J w Krakowie uchwala co następuje:
§1
Wspólnota Mieszkaniowa Właścicieli Nieruchomości przy ul. Henryka Pachońskiego 5E-J wyraża zgodę na montaż klimatyzatorów w mieszkaniach przy zachowaniu następujących zasad:
1. Jednostkę zewnętrzną klimatyzacji można umieścić wyłącznie na balkonie lub tarasie, koniecznie w miejscu umożliwiającym swobodny przepływ powietrza.
2. Montażu może dokonać tylko specjalistyczna firma.
3. Prace należy prowadzić zgodnie z obowiązującymi przepisami i sztuką budowlaną
4. Urządzenie powinno być zamontowane na specjalnych podporach tłumiących drgania i przenoszących obciążenia użytkowe urządzenia. Zabrania się ingerencji w posadzkę elewacje i balustradę balkonu.
5. Przejścia przez ściany powinny być wykonane w sposób nienaruszający elementów konstrukcyjnych budynku (nadproża) i posiadać izolację przeciwwodną i termiczną.
6. Przewody z czynnikiem chłodniczym muszą zostać zaizolowane specjalną izolacją termiczną, która uniemożliwi wykraplanie się wilgoci.
7. Podczas pracy klimatyzatora w jednostce wewnętrznej i zewnętrznej powstają skropliny i należy je odprowadzić do kanalizacji lub specjalnie do tego przystosowanego zbiornika.
8. Klimatyzator musi spełniać warunki „Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w Środowisku” (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r. poz. 112) zgodnie, z którym poziom hałasu emitowany przez urządzenia nie może przekraczać 55 dB w ciągu dnia oraz 45 dB w ciągu nocy.
9. Dopuszcza się jedynie stosowanie klimatyzatorów z odpowiednimi aprobatami, atestami i dopuszczeniem do stosowania w budownictwie.
10. Klimatyzator należy uziemić. Zabrania się dołączania przewodu uziemiającego do rur gazowych, rur wodociągowych, prętów odgromowych i zwodów oraz przewodów uziemiających i innych instalacji teletechnicznych.
11. Użytkownik klimatyzatora odpowiada za generacje szumu zakłócającego odbiór stacji radiowych na falach krótkich.
12. Zabrania się chowania w ściany zewnętrzne budynku lub pod warstwę dociepleniową instalacji rozprowadzającej.
13. W przypadku demontażu urządzenia należy przywrócić miejsca w których był zamontowany klimatyzator do stanu pierwotnego.
14. Odpowiedzialność za wszelkie czynności związane z montażem, użytkowaniem
i demontażem ponosi właściciel lokalu.
§2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
mafiatown - hansojafg - cats-love-to-program - goodshoot - plmforum