Forum Mieszkańców ul. Pachońskiego 5E-J w Krakowie

Nie jesteś zalogowany na forum.

#26 2020-06-03 18:36:17

PUSIA
Użytkownik
Skąd: Kraków 5J
Dołączył: 2020-05-20
Liczba postów: 15
WindowsOpera 68.0.3618.125

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Tak szczerze, to nie opłaca się udzielać zgody. Osiedle jest nowe, FRAX-BUD wejdzie, rozpirzy wszystko ( a może i coś zepsuje ), zasypie i ułoży kostkę byle jak, a potem będziemy się bujać z tym sami. Zawsze będzie różnica pomiędzy starym chodnikiem, a chodnikiem położonym po przekopaniu. Tak naprawdę, to trzeba by ułożyć od nowa cały chodnik i zrobić od nowa cały dojazd do garażu, a nie łatać dziury. I nie wiadomo   jak długo potrwają takie prace i związane z tym utrudnienia.


Albo znajdę drogę,albo sobie ją utoruję.

Offline

#27 2020-06-04 09:10:18

Luna
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 12
WindowsChrome 83.0.4103.61

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Oczywiście, że deweloper ma inne opcje np. zrobić w nowym budynku gaz, zamiast mpec. Dlatego niekoniecznie wykona rozkopu, jeżeli nie zgodzimy się na takie działanie.

Offline

#28 2020-06-05 22:06:46

Taco
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 16
AndroidChrome 83.0.4103.96

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Deweloper ma jednak ciśnienie skoro organizuje spotkanie w garażu pod budynkiem J w dniu 17.06 o godzinie 18:00. Zauważam, iż nie zagłosowało jeszcze ok 60% mieszkańców, obecnie 30% głosujących jest przeciw, 10% za.. Proszę nagłośnijcie sprawę wśród sąsiadów. Niestety ze względu na konflikt interesów nie możemy liczyć w tym momencie na pełną transparentność naszego przedstawiciela wspólnoty.

Offline

#29 2020-06-08 07:52:09

Przemo
Użytkownik
Dołączył: 2020-05-06
Liczba postów: 4
AndroidChrome 83.0.4103.96

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Dobrze by było jakby do czasu spotkania zagłosowało 50% na nie. Wtedy temat byłby już zamknięty a tak to będą na siłę przekonywać jakie to świetne rozwiązanie.

Offline

#30 2020-06-09 13:57:39

Daro
Użytkownik
Skąd: 5H
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 14
WindowsInternet Explorer 11.0

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Dzień dobry,
Niestety nie będę mógł uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez Frax-Bud. Bardzo cieszę się, że zaproponowano hale garażową pod budynkami H,J. Proszę obecnych na spotkaniu o zadanie pytania, czy przywrócenie drogi do stanu obecnego, będzie wykonane z podobną "starannością" co naprawa zawilgoconego cokołu w wejściu do klatki budynku H z garażu. Sprawa ciągnie się od ponad roku, i nadal nie możemy doczekać się, porządnej naprawy i załatwienia sprawy. Tego obawiam się po dokonaniu wykopów, że w razie niezadowalającego stanu, nie będziemy w stanie wyegzekwować naszych roszczeń.

Offline

#31 2020-06-09 20:07:45

Kamil 5J
Użytkownik
Dołączył: 2019-05-29
Liczba postów: 32
AndroidChrome 83.0.4103.96

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Oczywiście, że nie wyegzekwujemy. Mamy dobrze ułożoną kostkę,  mam porownanie z innymi osiedlami. Po deszczach nic się nie wykrzywia, nie zostają niedosuszone plamy nie zepsujmy tego za "parę" złotych.

Offline

#32 2020-06-18 11:07:46

Taco
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 16
WindowsChrome 64.0.3282.140

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Proszę podzielcie się przebiegiem spotkania z deweloperem. Co ostatecznie postanowiono? Czy deweloper będzie wychodził do nas z kolejną propozycją?

Offline

#33 2020-06-18 14:45:53

PUSIA
Użytkownik
Skąd: Kraków 5J
Dołączył: 2020-05-20
Liczba postów: 15
WindowsOpera 68.0.3618.165

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Deweloper nie przygotował się na spotkanie. Nie przedstawił nic nowego, żadnych konkretów, planów czy propozycji. A przecież nie pierwszy raz załatwiają taką sprawę. Firma, która jest na rynku ileś tam lat i wybudowała ileś tam bloków, przecież korzystała już z przyłączania bloków i doskonale się orientuje w kosztach. Dlaczego nie chcą skorzystać z przyłączenia od strony Urzędu celnego? Ano dlatego, że trwa to w czasie( jak trafnie zauważył deweloper), wiąże się to z uzyskaniem wielu zgód i papierków, co wiąże się z finansami, gdyż za każdy papierek trzeba zapłacić. Trzeba też wynająć rzeczoznawcę ( i zapłacić Mu) i wycenić grunt (i zapłacić za wycenę), a potem na podstawie tego wyliczyć kwotę zadośćuczynienia.


Albo znajdę drogę,albo sobie ją utoruję.

Offline

#34 2020-06-18 15:23:39

KK
Użytkownik
Skąd: 5J
Dołączył: 2019-02-11
Liczba postów: 12
WindowsChrome 83.0.4103.106

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

A czy znane są jakieś szczegóły odnośnie tego co będzie budowane na sąsiedniej działce?

Offline

#35 2020-06-18 15:36:29

PUSIA
Użytkownik
Skąd: Kraków 5J
Dołączył: 2020-05-20
Liczba postów: 15
WindowsOpera 68.0.3618.165

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Ta, blok.

Ostatnio edytowany przez PUSIA (2020-06-18 15:37:01)


Albo znajdę drogę,albo sobie ją utoruję.

Offline

#36 2020-06-20 09:35:01

Weronika
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-13
Liczba postów: 14
Windows 7Firefox 77.0

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

blok w kształcie litery L, wzdłuż naszych bloków 4-piętra, od str szkoły 7 pięter.

Offline

#37 2020-06-20 12:19:40

Kamil 5J
Użytkownik
Dołączył: 2019-05-29
Liczba postów: 32
AndroidChrome 83.0.4103.106

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

W takim razie nasza ulica niedługo stanie się nieprzejezdna...
Deweloper celowo nie podaje szczegółów zgodnie z zasadą co nie było zabrononie jest dozwolone;). Nie widzę tu dobrych intencji, a rzucona kwota 10 000 zl byla żenująca.  Liczą, że u nas nie będzie rzeczoznawcy więc wrzucą nam dowolną kwotę a my mamy klaskac uszami... w życiu

P.S
Tak na marginesie, czy ktoś z państwa byl poinformowany podczas zakupu mieszkania o tym, że za dwa lata powstanie tu blok w kształcie litery L, czy jakiekolwiek inny? Nie sądzę i tu jest właśnie problem

Ostatnio edytowany przez Kamil 5J (2020-06-20 12:22:24)

Offline

#38 2020-06-20 13:54:59

TomekO
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 34
AndroidChrome 83.0.4103.106

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Córka dewelopera która była na spotkaniu przy naszym akcie ma moje pytanie czy coś budują powiedział po sekundzie zastanowienia że nie. Po mimo, że już było Stella Sawickiego i kupowali działkę albo już była ich na kurdwanowie. Już nie wspominając o tych fortach w wegrzcach, więc prawdy to człowiek od nich nie usłyszy.
Taki deweloper.

Ten blok nie będzie problemem problemem będzie jakbpostawia resztę bloków między Lidla A już istniejącymi blokami.

Offline

#39 2020-06-20 14:46:53

PUSIA
Użytkownik
Skąd: Kraków 5J
Dołączył: 2020-05-20
Liczba postów: 15
WindowsOpera 68.0.3618.165

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Ja przy zakupie mieszkania usłyszałam, że będzie tam szkoła i przedszkole.


Albo znajdę drogę,albo sobie ją utoruję.

Offline

#40 2020-06-21 10:03:19

Weronika
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-13
Liczba postów: 14
Windows 7Firefox 77.0

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Niestety, jak kupowaliśmy mieszkania przeznaczenie działki było inne niż jest obecnie. Zmienili przeznaczenie w czerwcu 2019 [dblpt][slash] https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=112327

Offline

#41 2020-06-23 21:49:20

Kordiany
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-09
Liczba postów: 14
MacintoshSafari 605.1.15

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

PUSIA napisał/a:

Deweloper nie przygotował się na spotkanie. Nie przedstawił nic nowego, żadnych konkretów, planów czy propozycji. A przecież nie pierwszy raz załatwiają taką sprawę. Firma, która jest na rynku ileś tam lat i wybudowała ileś tam bloków, przecież korzystała już z przyłączania bloków i doskonale się orientuje w kosztach. Dlaczego nie chcą skorzystać z przyłączenia od strony Urzędu celnego? Ano dlatego, że trwa to w czasie( jak trafnie zauważył deweloper), wiąże się to z uzyskaniem wielu zgód i papierków, co wiąże się z finansami, gdyż za każdy papierek trzeba zapłacić. Trzeba też wynająć rzeczoznawcę ( i zapłacić Mu) i wycenić grunt (i zapłacić za wycenę), a potem na podstawie tego wyliczyć kwotę zadośćuczynienia.

Droga Pusiu, z tego co wiem, mieszkańcy też nie przygotowali się na spotkanie. Np. żądanie miliona złotych dla siebie i dziecka przez jednego z mieszkańców świadczy o niepoważnym traktowaniu tematu. Podobno padła propozycja ze strony dewelopera dot. zainstalowania na jego koszt uzdatniacza wody, o którym sporo dyskutowaliśmy na ostatnim spotkaniu wspólnoty. Dlaczego nikt nie podjął dyskusji na ten temat, skoro wylewacie Państwo żale, że 10k to mało, a uzdatniacz wody to ponad 50k. Co było niestosownego w tej propozycji?
Dodatkowo przysługuje na kostkę brukową 5-letnia rękojmia.

Mogliśmy mieć uzdatniacz wody i np. wynegocjować dodatkowo dwuletnie utrzymanie przez dewelopera, a tak, przez Państwa pazerność i niekompetencje nie mamy nic.

Offline

#42 2020-06-24 17:59:17

PUSIA
Użytkownik
Skąd: Kraków 5J
Dołączył: 2020-05-20
Liczba postów: 15
WindowsOpera 68.0.3618.173

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Sz. P. Kordiany, z tego co widziałam i słyszałam na tym spotkaniu, to mieszkańcy nie byli zainteresowani udzieleniem zgody na przyłączenie MPEC. Być może dlatego, że propozycja ze strony Dewelopera nie była interesująca. Deweloper zwołując takie spotkanie, powinien przedstawić sensowną propozycję ( lub kilka do wyboru ), bo to Jemu zależy i to On powinien nas zainteresować i przekonać. Po takim spotkaniu, kolejnym krokiem powinno być zebranie się mieszkańców, obgadanie przedstawionych propozycji i wybranie tego, co jest dla nas najkorzystniejsze, ewentualnie negocjacja jak najlepszych dla nas warunków. Powinniśmy też dostać dokładny plan wykopu,bo potem może się okazać, że rozkop obejmie tak dużą część drogi dojazdowej, że mieszkańcy nie wydostaną się z osiedla, ani do niego nie dojadą. Bez zapewnienia innej drogi dojazdowej do osiedla i garaży na czas prowadzonych prac, nie ma nawet o czym rozmawiać. Po za tym przyszła nas garstka. Rozumiem, że reszta nie była zainteresowana współpracą za żadną cenę. Wiele mieszkań na tym osiedlu jest wynajmowanych. Najemcy nie mogą decydować, a właściciele nie są zainteresowani, bo nie mieszkają tu. Pan z dzieckiem w wózku, który rzucił kosmiczną kwotę nie brał udziału w zebraniu ani nie był nim zainteresowany, a tylko przejeżdżał tamtędy. Myślę, że poza śmiechem,jego propozycja nie wzbudziła w nikim innych emocji. Najpierw należałoby zebrać jak najwięcej mieszkańców i porozmawiać wspólnie o potrzebach osiedla, bo odniosłam wrażenie,że każdy chciałby dla siebie czegoś innego.


Albo znajdę drogę,albo sobie ją utoruję.

Offline

#43 2020-06-24 19:05:18

TomekO
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 34
AndroidChrome 83.0.4103.106

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Kordiany napisał/a:
PUSIA napisał/a:

Deweloper nie przygotował się na spotkanie. Nie przedstawił nic nowego, żadnych konkretów, planów czy propozycji. A przecież nie pierwszy raz załatwiają taką sprawę. Firma, która jest na rynku ileś tam lat i wybudowała ileś tam bloków, przecież korzystała już z przyłączania bloków i doskonale się orientuje w kosztach. Dlaczego nie chcą skorzystać z przyłączenia od strony Urzędu celnego? Ano dlatego, że trwa to w czasie( jak trafnie zauważył deweloper), wiąże się to z uzyskaniem wielu zgód i papierków, co wiąże się z finansami, gdyż za każdy papierek trzeba zapłacić. Trzeba też wynająć rzeczoznawcę ( i zapłacić Mu) i wycenić grunt (i zapłacić za wycenę), a potem na podstawie tego wyliczyć kwotę zadośćuczynienia.

Droga Pusiu, z tego co wiem, mieszkańcy też nie przygotowali się na spotkanie. Np. żądanie miliona złotych dla siebie i dziecka przez jednego z mieszkańców świadczy o niepoważnym traktowaniu tematu. Podobno padła propozycja ze strony dewelopera dot. zainstalowania na jego koszt uzdatniacza wody, o którym sporo dyskutowaliśmy na ostatnim spotkaniu wspólnoty. Dlaczego nikt nie podjął dyskusji na ten temat, skoro wylewacie Państwo żale, że 10k to mało, a uzdatniacz wody to ponad 50k. Co było niestosownego w tej propozycji?
Dodatkowo przysługuje na kostkę brukową 5-letnia rękojmia.

Mogliśmy mieć uzdatniacz wody i np. wynegocjować dodatkowo dwuletnie utrzymanie przez dewelopera, a tak, przez Państwa pazerność i niekompetencje nie mamy nic.

Szanowny Panie,

Podczas spotkania przedstawiciel dewelopera (nawet nie wiemy kto to był bo nie raczył się przedstawic) nie potrafił odpowiedź na żadne zadane przez nas pytanie, jakie będą parametry wykopu, jaki będzie przebieg sieci, ile potrwają pracę, gdzie mamy trzymac auta na czas wyłączenia drogi dojazdowej z użytkowania, na pytania o to czemu nie chcą się podłączyć pod dewelopera albo pod urząd celny mgliście coś lawirowal.

Zresztą rozumiem że był Pan na zebraniu i doskonale zdaje sobie Pan sprawę z tego jak wyglądało spotkanie

Wydaje mi się że propozycja miliona złotych była żartem, zresztą nie wydaje mi się jestem tego pewny (Nie ja ja skladalem).

Co do uzdatniacza to wydaje mi się że potrzebne są dwie jednostki A nie jedną czyli 100 tysięcy. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.

W kwestii gwarancji wszyscy widzimy jak ciężko wyegzekowawac cokolwiek od dewelopera więc ta 5 letnia gwarancja to raczej slaby argument.

Pan mówi że Ci co nie chcieli tego są pazerni, a ja bym powiedział że szanują swój spokój i po przyjściu po pracy nie mają ochoty patrzeć się na wykopki czy ich słuchać. Już nie mówię o komforcie wjezdzania i wyjezdzania z osiedla.

Jeżeli był Pan takim orędownikiem rozwiązania trzeba było aktywnie próbować przeforsowac swoje stanowisko.

Offline

#44 2020-06-24 22:55:37

Grzegorz
Użytkownik
Dołączył: 2019-03-13
Liczba postów: 16
AndroidChrome 83.0.4103.106

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Deweloper obraził wszystkich kwotą 10 tys. więc nie ma się co dziwić, że ludzie oczekiwali konkretów na spotkaniu, które zostało zorganizowane na prośbę dewelopera, a tych nie było żadnych.
10 tys. na wspólnotę z ok. 130 mieszkaniami. Łatwo policzyć ile wychodzi na mieszkanie. Wiele osób uważa, że ryzyko uszkodzeń i utrudnienia przez miesiąc nie są warte tych 70 zł na mieszkanie. Kwota jest żałosna. Takie stawki są przy domkach jednorodzinnych, a nie wspólnocie pięciu bloków. Kwota jest za niska o co najmniej jedno zero.

Offline

#45 2020-06-25 12:29:04

Całka
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 17
WindowsChrome 83.0.4103.116

Odp: Prośba FRAX-BUD o przeprowadzenie prac związanych z przyłączem MPEC

Ciekaw jestem dlaczego developer chce rozkopać całe nasze osiedlę zamiast wykonać przewiert sterowany? Może warunki techniczne na to nie pozwalają? a może chodzi tylko o to że ma taniej?.

Ktoś na zebraniu mądrze zauważył, że nam developer miejsca postojowe zewnętrzne o wielkości 10m2 sprzedawał za 15000 zł czyli 1500 zł za  m2. Miejsca te nie są naszą własnością, mamy tylko prawo do ich użytkowania na wyłączność powiedzmy, że to taka również forma służebności. Developer potrzebuję wykonać nową sieć MPEC o długości ok 100 m do tego dochodzi pas obsługi, który ma szerokość 3m a może nawet 5m (taką służebnością będziemy musieli obciążyć naszą działkę). Policzyć można łatwo, że mniej więcej za ok 300 m2 a może nawet 500 m2 proponuje nam 10 000 zł czyli ok 33 zł za m2 a może nawet 20 zł za m2, czy to nie jest chamskie ?
Licząc stawką developera powinien nam zapłacić od 450 000 zł do  750 000 zł, ok żeby nie być pazerni możemy podzielić to nawet przez jakiś współczynnik może 0.8 może nawet 0.5, ale jak się nas traktuję jak potencjalnych frajerów to nie ma w ogóle nad czym się zastanawiać.

Ja osobiście jak developer zaproponuje 1500 zł za każdy m2 służebności, jestem gotów się na to zgodzić.

Ostatnio edytowany przez Całka (2020-06-25 12:38:14)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
mafiatown - prgboard - teamtomek - cats-love-to-program - l2platinum