Forum Mieszkańców ul. Pachońskiego 5E-J w Krakowie

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020-06-15 19:13:59

TomekO
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 34
AndroidChrome 83.0.4103.101

Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Drodzy Mieszkańcy Osiedla, zwracam się do Was z prośbą aby na naszej drodze wewnętrznej zachowywać umiar z prędkością. Na osiedlu jest masa dzieci i zwierząt - wystarczy chwila nieuwagi i tragedia gotowa. Myślę, że dodatkowe 10 czy nawet 30 sekund przejazdu przez osiedle nie stanowi dla nikogo problemu.

Szczególne pozdrowienia dla Pana/Pani z czerwonej Hondy Civic, któremu/ ktorej droga dojazdowa pomyliła się z torem wyścigowym.

Offline

#2 2020-06-16 09:31:22

Weronika
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-13
Liczba postów: 14
Windows 7Firefox 77.0

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Popieram !

Offline

#3 2020-06-23 22:03:39

Kordiany
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-09
Liczba postów: 14
MacintoshSafari 605.1.15

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Dobrze by było, aby granatowy Opel zmienił miejsce do parkowania. Nie można swobodnie dojść do dzwonu na szkło. A to miejsce parkingowe, jest miejscem parkingowym tzw. dzikim.

https://imgupload.pl/zdjecie/1O8mR

Ostatnio edytowany przez Kordiany (2020-06-23 22:07:14)

Offline

#4 2020-07-03 08:35:54

Taco
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 16
WindowsChrome 64.0.3282.140

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Wcześniej Opel parkował tygodniami częściowo na miejscu dla niepełnosprawnych. Pani z Opla chyba nie zauważa życzliwości sąsiądów, gdyż nikt nie interweniował wtedy w jej sprawie u Straży Miejskiej. Wydaję mi się że prośby nic nie dadzą i musimy przesunąć znak za dzwon i zlikwidować te dzikie miejsca, albo zareagujemy teraz albo dopiero po pierwszym dzwonie.... Nie mogę zrozumieć czemu Pani z Opla nie może parkować na chodniku przed osiedlem..???

Offline

#5 2020-07-03 11:16:56

Kamil 5J
Użytkownik
Dołączył: 2019-05-29
Liczba postów: 32
AndroidChrome 83.0.4103.106

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Niestety jest jeszcze Pani parkująca Fiata Cinquecento w kolorze bliżej mi nie określonym ? coś złoto zielonego, ktora parkuje przed miejscami dla niepełnosprawnych przy wyjeździe z garażu H bardzo utrudnia to wyjazd większym samochodom i bardzo ogranicza widoczność pomimo lustra. Pamiętajmy, że nie każdy jezdzi wolno po osiedlu niestety i poleganie tylko na lustrze nie daje czasu na reakcję. Miałem taką sytuację ostatnio i mało brakowało a byłaby stłuczka. Korzystajmy tylko z tych miejsc wewnątrz osiedla, które są OZNACZONE jako miejsca do parkowania

Offline

#6 2020-07-03 12:30:56

TomaszJ
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-11
Liczba postów: 20
Windows 7Firefox 77.0

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Niestety jak dojdą dwa nowe bloki to dopiero się zaczną kwiatki z parkowaniem;)

Offline

#7 2020-09-22 08:51:39

Taco
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 16
WindowsChrome 64.0.3282.140

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Pani z granatowego Opla Meriva jest nieugięta, parkuje albo na miejscu dla niepełnosprawnych albo na zakręcie obok dzwonu na szkło. Uważam, iż musimy przesunąć znak z zakazem parkowania o kilka metrów za dzwon oraz lepiej oznaczyć miejsca do parkowania dla niepełnosprawnych.

Nie wiem czy w przypadku gdy nie ma białego znaku na niebieskim tle na kopercie straż miejsca może w takiej sytuacji interweniować. Jestem daleki od dzwonienia na straż miejsą, rozumiem sytuację wyjątkowe lub jednorazowe gdy ktoś stanie na tym miejscu ale nie nie mogę się godzić na sytuację gdy ktoś nagminnie łamie wszelkie normy życia sąsiedzkiego po upomnieniach od kilku osób.... i nie może zaparkować przed blokiem na chodniku... pomimo wolnych miejsc....


Jakie macie zdanie na ten temat?

Offline

#8 2020-09-23 12:57:05

Ajwen
Użytkownik
Dołączył: 2020-09-23
Liczba postów: 2
WindowsChrome 85.0.4183.121

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Parkowanie na zakręcie w pobliżu wiaty śmietnikowej oraz pojemnika na butelki jest niedopuszczalne. Stwarza to zagrożenie dla mijających się na łuku samochodów. Miłej Pani trzeba będzie bezpośrednio zwrócić uwagę na ten aspekt.  Druga sprawa to poruszany tutaj wątek prędkości na drodze dojazdowej. Powinniśmy tam jeździć bardzo wolno.

Offline

#9 2020-10-01 19:48:02

MateuszM
Użytkownik
Skąd: 5J
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 19
MacintoshChrome 85.0.4183.121

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Co do Pani z Opla oraz Fiacika, już na spotkaniu z administracją na wiosnę wspominałem, że należy coś zrobić z ich parkowaniem.
Zakręt jak zakręt ale wyjazd z garażu gdy one parkują na miejscu dla niepełnosprawnych jest jeszcze bardziej niebezpieczny.
W złą pogodę na tych małych lustrach przecież nic nie widzimy wyjeżdzając z parkingu podziemnego.
Niestety mój apel został stłumiony ludźmi którzy jak się moge domyślić nigdy nie wyjeżdzali z garażu J/H albo przez ten zakręt.

Offline

#10 2020-10-06 10:37:36

peszko
Użytkownik
Dołączył: 2020-10-06
Liczba postów: 1
WindowsChrome 64.0.3282.140

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Cześć,
Kontaktowałem się w tej sprawie z naszym zarządcą wspólnoty. Nestety na naszym osiedlu nie ma stałej organizacji ruchu. Jedynym rozwiązaniem jest zlecenie profesjonalnego projektu stałej organizacji oraz wykonanie oznakowania zgodnego z tym projektem. Myślę że powinniśmy takie oznaczenia wprowadzić aby uregulować "dzikie miejsca" parkingowe oraz stawanie osób nieuprawnionych na miejscu dla osób dla niepełnosprawnych.

Myślę, że jest to jedyne sensowne rozwiązanie, również ze względu na powstający nowy blok oraz coraz większy ruch przy szkole. W takim wypadku gdy Pani z Opla się nie podporządkuje i będzie łamać przepisy, straż miejsca przypomni jej o tym 500 zł mandatem [dblpt]) Wydaje mi sie, iż przez ponad rok mieszkańcy wykazali się wyjątkową cierpliwością.

Proszę dajcie znać, jeżeli jesteście zainteresowani, musimy w kilka osób złożyć wniosek o podjęcie uchwały w tym przedmiocie.

Offline

#11 2020-10-14 13:21:30

Neni
Użytkownik
Dołączył: 2019-03-13
Liczba postów: 8
WindowsChrome 85.0.4183.121

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Ja jestem zainteresowana [dblpt])

Offline

#12 2020-10-15 15:52:35

TomaszJ
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-11
Liczba postów: 20
Windows 7Firefox 81.0

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Witajcie,

Chyba kiedyś był poruszany temat oznakowania drogi dojazdowej, chyba na pierwszym zebraniu. Wtedy chodziło o oznakowanie miejsc parkingowych naziemnych, ponieważ był problem z zajmowaniem wykupionych miejsc, a straż miejska rozkładała ręce przy zgłoszeniu, ponieważ miejsca były nieoznakowane. Z tego co pamiętam temat upadł z powodu dużych nakładów na sam projekt oznakowania drogi.

Offline

#13 2020-10-17 19:22:42

Kordiany
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-09
Liczba postów: 14
MacintoshSafari 605.1.15

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Witam,

Parkujące samochody na łuku przy dzwonie na butelki stwarzają zagrożenie i dla wyjeżdzających z garaży samochodów, zwężając łuk do ew. wyminięcia się. Parkujący blokują również swobodne dojście do dzwona. Chamstwem i egoizmem należy też nazwać zachowanie baby z niebieskiego opla, która parkuje na miejscu dla inwalidów. Proponuję postawić zakotwiczone słupki na łuku, powinno to załatwić problem w sensowych kosztach. Co do parkowania na miejscach dla inwalidów i dalsze blokowanie dojścia do kosza na butelki, pozostaje spuszczać powietrze z kół albo zostawianie butelek na masce! Pozdrawiam

Offline

#14 2020-10-29 20:04:34

Neni
Użytkownik
Dołączył: 2019-03-13
Liczba postów: 8
WindowsChrome 86.0.4240.111

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Ja proponuję postawić dzwon na szkło na kostce w miejscu, gdzie parkuje granatowy Opel. Raz nie trzeba będzie chodzić ze szkłem po trawie/ błocie, a dwa Opel już się tam nie zmieści.

Offline

#15 2020-10-31 12:26:19

Kuba
Użytkownik
Dołączył: 2019-07-09
Liczba postów: 5
WindowsFirefox 82.0

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Ja proponuję postawić dzwon na szkło na kostce w miejscu, gdzie parkuje granatowy Opel.

To czy będzie stał tam Opel czy dzwon to problemu to nie usunie. Chodzi o to aby był wolny i szeroki przejazd w tamtym miejscu, tak żeby ewentualnie było gdzie uciec autem.
Płacenie za projekt organizacji ruchu kupę pieniędzy, a później telefony na straż miejską to też średnie rozwiązanie, bo płacenie 10-20tyś. za to, że się nie szanujemy to głupota. No ale jest to jakaś opcja, choć moim zdaniem - ostateczna.
Może biała farba, pędzel, piwko i kilku chętnych wystarczyłoby, żeby narysować na kostce krzyżyk? [dblpt]D Oczywiście przed robotą trzeba by ogarnąć tematy techniczne jak i czym to zrobić, żeby to było w miarę trwałe i profesjonalnie zrobione [dblpt])
Na razie zostaje zwracać uwagę i edukować o co mieszkańcom chodzi i dlaczego tak nie można stawać.

Offline

#16 2020-11-03 17:39:05

MateuszM
Użytkownik
Skąd: 5J
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 19
MacintoshChrome 86.0.4240.111

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Kuba napisał/a:

Może biała farba, pędzel, piwko i kilku chętnych wystarczyłoby, żeby narysować na kostce krzyżyk? [dblpt]D


Chętnie ale czy to coś da? Skoro Pani z Opla nie rusza oznakowanie miejsca nawet dla inwalidów??

Offline

#17 2020-11-24 12:58:34

Taco
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 16
WindowsChrome 64.0.3282.140

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Przesyłam zdjęcia z przed miesiąca, ale wystarczy codzienie wyjść na zewnątrz aby zauwazyć nieprawidłowo zaparkowany samochód Opel Meriva + często Audi A4. Uważam, iż musimy działać i zrobić raz na zawsze porządek.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/2abaea50d30ef412

https://www.fotosik.pl/zdjecie/6d91fee199d8e45a

https://www.fotosik.pl/zdjecie/9a4e0e86bd72dbe1

Jak wiecie ciągłe grzeczne upominanie i prośba sąsiadów nic nie daję. Myślę, że tak jak pisał peszko jedynym rozwiązaniem jest ustalenie stałej organizacji ruchu.

Ostatnio edytowany przez Taco (2020-11-24 13:07:40)

Offline

#18 2020-12-11 13:06:00

TomekO
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 34
AndroidChrome 87.0.4280.101

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Dziś Pani z Opla stoi na bezczelnego na miejscu dla inwalidów, a nie stoi przy dzwonię bo tam stoją dwa inne auta. Naprawdę trzeba zrobić z tym porządek 

Stanie na kopercie to już jest naprawdę objaw skrajnej nieszczelności.

Offline

#19 2021-01-12 16:56:28

volkin
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 12
WindowsChrome 87.0.4280.88

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Ja również jestem za zrobieniem porządku "na zakręcie". Mam nadzieję, że w tym roku na zebraniu wspólnoty więcej osób podejmie temat. Z relacji @MateuszM wynika, że na ostatnim spotkaniu temat został "zbagatelizowany".

Offline

#20 2021-01-12 21:03:59

Grzegorz
Użytkownik
Dołączył: 2019-03-13
Liczba postów: 16
WindowsChrome 87.0.4280.88

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

ja również, ale raczej w tym roku nie będzie spotkania na żywo przez pandemię.

Offline

#21 2021-01-15 21:31:24

Taco
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 16
WindowsChrome 64.0.3282.140

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Cześć zbieram podpisy pod wnioskiem o zrobienie porządku z parkowaniem na zakręce oraz osób nieuprawnionych na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Spotkajmy się w sobotę w garażu.
Piszcie na priv czy jesteście zainteresowani.

Offline

#22 2021-01-20 22:05:26

Inz
Użytkownik
Dołączył: 2021-01-20
Liczba postów: 7
WindowsChrome 87.0.4280.141

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Pani w Oplu niestety kompletnie niczym się nie przejmuje i nie ma żadnych oporów moralnych przed parkowaniem na miejscu dla niepełnosprawnych ani w zasadzie w dowolnym innym miejscu.
Pani parkuje tam nawet, jeśli jest miejsce na samym końcu osiedla (przy sąsiedniej inwestycji Prądnik Nowy) albo na chodniku przy budowie.
Dwa razy wjeżdżałem za nią na osiedle. Mając do wyboru inne wolne miejsca, które nikomu nie przeszkadzają i tak raz pojechała prosto na miejsce przy dzwonie, a raz miejsce dla niepełnosprawnych.
Po prostu upatrzyła sobie to parkowanie tam, bo ma blisko do bloku.

W związku z tym boje się, że jakiekolwiek słupki i tak dalej nic nie zmienią w zachowaniu tej Pani, a może i zacznie parkować w jeszcze gorszym (bardziej przeszkadzającym) miejscu.

O ile przy wyjeździe z garażu H/J te samochody przy dzwonie jakoś mocno mi nie przeszkadzały tak bardzo przeszkadza mi zimą parkowanie na rogu, tam koło miejsc dla niepełnosprawnych, zaraz przy wjeździe do garażu.
Zimą, jeśli późnym wieczorem leży na wyjeździe z garażu dużo śniegu to musze się troche rozpędzić pod górę, żeby wyjechać z garażu i wtedy stojący tam samochód (często właśnie Opel) bardzo mocno ogranicza widoczność. Trzeba wyjeżdżać troche w ciemno i na chybił trafił. Lustro niewiele w tej sytuacji pomaga.
No i troche mnie to denerwuje, że sporo zapłaciłem za miejsce parkingowe, a jednocześnie wyjeżdżając z garażu musze robić to w taki sposób, że potencjalnie mogę zostać sprawcą stłuczki czy wypadku. A przy mocno zaśnieżonym wyjeździe to niestety jedyna opcja.

Wiem, że podobny problem potrafią mieć mieszkańcy wyjeżdżający z drugiego garażu, kiedy stoi jakiś samochód zaparkowany pomiędzy dwoma wjazdami do garażu (wyjście przejście między blokami w strone torów).

Czy mieliście to spotkanie i coś wymyśliliście?

Wydaje mi się, że propozycja formalnego oznaczenia tego terenu (organizacji ruchu? - nie wiem jak to określić), oznaczenia miejsc parkingowych i tak dalej rozwiązałaby wszystkie problemy, które mamy z parkowaniem (np. zajmowanie prywatnych miejsc, parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych, parkowanie w miejscach po prostu utrudniających ruch).
Wtedy mamy jasno wyznaczone miejsca, w których można parkować, a parkowanie w każdym innym miejscu można zgłosić straży miejskiej.

Chyba było o tym i tutaj na forum i na spotkaniu z p. Marcińską.

No, ale z tego co pamiętam cena za coś takiego to około kilkanaście tys zł i zastanawiam się czy to jest tego warte i czy głównym "problemem", który ostatnio mamy nie jest tak naprawde pani z niebieskiego Opla.

Offline

#23 2021-01-20 22:32:15

MT
Użytkownik
Dołączył: 2020-06-27
Liczba postów: 6
WindowsChrome 87.0.4280.141

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Ja proponuje postawić jeden słupek betonowy między miejscem dla niepełnosprawnych a wjazdem do garażu i 3 lub 4 betonowe słupki obok dzwona. Takie same jak zostały postawione między wjazdami do garaży, które chronią przed zniszczeniem ogrodzenia.

Offline

#24 2021-01-20 22:34:50

Inz
Użytkownik
Dołączył: 2021-01-20
Liczba postów: 7
WindowsChrome 87.0.4280.141

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

To w zasadzie popieram, bo koszt nieduży, a może rozwiązać sporą część problemów.
No, ale ten jeden słupek, o ile chroni ogrodzenie to ludzie i tak potrafią tam zaparkować i to na cały dzień...

Offline

#25 2021-01-20 22:39:25

Kamil 5J
Użytkownik
Dołączył: 2019-05-29
Liczba postów: 32
AndroidChrome 87.0.4280.141

Odp: Droga dojazdowa do garaży podziemnych

Jak dla mnie samochody zaparkowane przy dzwonie na szkło przy wyjeździe są niebezpieczne, jakieś dwa dni temu wyjeżdżając z garażu H popatrzyłem w postawione lustro i było wolne, a przynajmniej tak mi się wydawało bo padało na nie ostre światło, a tu nagle z prawej strony ktoś dość szybko jechał z drugiego garażu, on mnie nie widział bo zasłaniał mnie murek i żeby przejechać przy stojących tam autach musiał śmignąć mi na centymetry przed nosem... takie są konsekwencje parkowania przy dzwonie... dojdzie do stłuczki.

Dlatego uważam, że nic tam nie powinno stać bo ktoś w to wjedzie prędzej czy później próbując uniknąć kolizji np. jak w moim przypadku niewiele brakowało.

Po prostu WSZYSCY mieszkańcy powinni zrozumieć, że tam się nie parkuje, jeżeli nie zrozumieją to malujemy dwie koperty i jak ktoś stoi to regularnie dzwonimy na Straż Miejską- oduczą się szybko.

Ostatnio edytowany przez Kamil 5J (2021-01-20 22:42:28)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
hellbreak - plmforum - goodshoot - l2platinum - hansojafg