Forum Mieszkańców ul. Pachońskiego 5E-J w Krakowie

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020-07-26 14:02:03

Osiołek
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-13
Liczba postów: 22
Windows 8Chrome 83.0.4103.116

GŁOSOWANIE NA LOKALE-NET dt ZIELENI WZDŁUŻ TORÓW-2 PROJEKTY

Szanowni mieszkańcy

Na spotkaniu mieszkańców początkiem roku został podjęty temat zagospodarowania terenu od strony torów za budynkiem H i G.
Kwota na inwestycję 10 000zł. Zarządca zgodnie z ustaleniami przedstawił 2 propozycje i potrzebny jest udział w głosowaniu abyśmy mogli zrealizować inwestycję i zagospodarować zielenią pusty z tyłu odcinek. Środki oczywiście kto nie wie pochodzą z nadwyżki finansowej za poprzedni rok. Prośba o zalogowanie się do Lokale-net i oddanie głosu lub przekazanie do zarządcy w wersji papierowej.

Pozdrawiam

Offline

#2 2020-08-06 08:36:52

leszek9
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-13
Liczba postów: 10
Windows 8.1Internet Explorer 11.0

Odp: GŁOSOWANIE NA LOKALE-NET dt ZIELENI WZDŁUŻ TORÓW-2 PROJEKTY

PROSZĘ za głosowanie ,bo czas ucieka a mamy obiecane na jesień mieć już ładnie  [dblpt]D więc dopóki nie przegłosujemy 50 % nie będziemy mieli NIC  [dblpt]P pozdrawiam i proszę o szybką decyzję

Offline

#3 2020-08-20 18:20:32

KK
Użytkownik
Skąd: 5J
Dołączył: 2019-02-11
Liczba postów: 12
WindowsChrome 84.0.4147.125

Odp: GŁOSOWANIE NA LOKALE-NET dt ZIELENI WZDŁUŻ TORÓW-2 PROJEKTY

POdepnę pod ten wątek, żeby nie tworzyć kolejnego.

Rzecz ma się wycinki Topoli, kilka dodatkowych inf:


Pani Moniko,

Brakuje informacji o tym ile kosztowałoby wspólnotę usunięcia takich drzew? Oraz czy w przypadku szkód takich jak uszkodzenie części nieruchomości lub płotu, koszty naprawy pokrywane są przez wspólnotę czy ubezpieczyciela? Co jeśli takie drzewo uszkodzi samochód na parkingu, czy właściciel takiego samochodu dostaje odszkodowanie od wspólnoty czy po prostu "ma pecha" i musi pokryć samodzielnie szkody?

Myślę, że takie informacje pomogłyby zarówno mnie jak i innym mieszkańcom podjąć decyzję w sprawie ewentualnej wycinki drzew.


odp Zarządcy:

Dzień dobry,
już spieszę z odpowiedzią.
Koszt usunięcia drzew to kilka do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nie fatygowałam jeszcze żadnej firmy aby wycenić usługę ponieważ nie znam Państwa zdania na ten temat. Sprawa jest skomplikowana z uwagi na obecną tuż obok trakcję kolejową i dużą wysokość drzew - prace należy wykonać etapowo, po kawałku od góry aby nie uszkodzić infrastruktury.
Patrząc jednorazowo - jest to spory wydatek, jednak biorąc pod uwagę bezpieczeństwo oraz fakt, że drzewa są własnością wspólnoty która zobowiązana jest przycinać je co jakiś czas na swój koszt - wycinka zwróci się dość szybko.
W przypadku szkody - ciężko mi określić,. zawsze decyduje ubezpieczyciel. Sprawę ogrodzenia zgłosiłam, dzisiaj wysłałam wszystkie dokumenty i czekamy na decyzję o wypłacie odszkodowania. Jeżeli z jakiś względów odrzucą zgłoszenie szkody, naprawę będzie musiała pokryć wspólnota.
Jeżeli drzewo spadnie na samochód - tutaj również decyduje ubezpieczyciel. Identyczna sytuacja miała miejsce w sąsiedniej Wspólnocie "Prądnik Biały". Topola która znajduje się za płotem ułamała się i zmiażdżyła zaparkowany tam samochód. Zgodnie z informacją od zarządcy sąsiedniej inwestycji Właściciel nie miał AC, a ubezpieczyciel Wspólnoty uznał, że z ich strony wszystko zostało poprawnie wypielęgnowane (odbyło się przycinanie) i odmówił wypłaty odszkodowania.

Ostatnio edytowany przez KK (2020-08-20 18:21:01)

Offline

#4 2020-08-20 18:39:27

TomekO
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 34
AndroidChrome 84.0.4147.125

Odp: GŁOSOWANIE NA LOKALE-NET dt ZIELENI WZDŁUŻ TORÓW-2 PROJEKTY

Jeszcze do tego dojdzie koszt nasadzen zastępczych więc robi się koszt bardzo duży (już nie wspominając że musimy zachować żywotność drzew czy krzewów które wg decyzji posadzimy bo jak nie to WKS wlepi nam kare).

Ja jestem absolutnie przeciw wycinania tych drzew można je przyciąć i odchudzić i na pewno wyjdzie taniej. Nawet jak będzie trzeba to robić co parę lat.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
cats-love-to-program - teamtomek - hansojafg - l2platinum - bruma