Forum Mieszkańców ul. Pachońskiego 5E-J w Krakowie

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2021-02-03 10:51:32

AgaJ
Użytkownik
Dołączył: 2021-02-03
Liczba postów: 2
MacintoshSafari 605.1.15

Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Drodzy!
ostatnio miałam okazję natknąć się na ubranych w odblaskowe kamizelki mężczyzn wchodzących do garażu.
Niestety, przemieszczali się tak szybko, że nie byłam w stanie zapytać czy mogę im jakoś pomóc.
W kolejnych dniach, spotykając sąsiadów zapytałam czy mieli okazję spotkać podobne osoby. Po dogłębnie przeprowadzonym dochodzeniu [sred]) okazało się, że najprawdopodobniej są to panowie z prowadzonej obok nas budowy.
Jak ogromne było moje zdziwienie kiedy to nie mogłam znależć na naszym forum posta osoby z administracji z zapytaniem czy my się zgadzamy na to aby obce osoby "grasowały" po naszych włościach.
Czy mieliście okazje spotkać owych mężczyzn? A jeśli tak, czy wiecie w jaki sposób mogą dostać się/wejść do naszych bloków?
Pozdrawiam najcieplej!

Offline

#2 2021-02-03 12:53:52

SK
Użytkownik
Dołączył: 2020-11-25
Liczba postów: 6
AndroidChrome 88.0.4324.93

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Też to widziałem, wychodzili z garażu jak gdyby nigdy nic, a potem przez osiedle i na budowę. Jeśli to ludzie z mpec, to.. jeszcze zrozumiem. Ale niech sie Frax-bud nam tu nie panoszy i nie myśli, że ma jakiekolwiek prawa do nalszego osiedla!

Offline

#3 2021-02-03 15:00:15

TomekO
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 34
AndroidChrome 88.0.4324.93

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

A zadzwonił ktoś do Pani M z takim pytaniem co oni tam robię ? Ogólnie po wczorajszej rozmowie dochodzę do wnioskuje dla Frax Budu to by jesteśmy parkingiem i ich własnym folwarkiem.

Offline

#4 2021-02-03 20:49:21

MT
Użytkownik
Dołączył: 2020-06-27
Liczba postów: 6
WindowsChrome 88.0.4324.104

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Ja również widziałem Panów w kamizelkach, którzy chodzą sobie bo naszym bloku.

Pani Monika to zapewne do niczego się nie przyzna i będzie chciała zwalić wine, że ktoś od nas ich wpuszcza, albo, że im kod podał itp.

Frazo działa cały czas na rzecz Fraxbud, bo przecież to jest ta sama firma to wszyscy wiemy.

Zostały nam dwa lata gwarancji developera na likwidacje usterek, to jest ostatni dzwonek, żeby odwołać Frazo i zatrudnić zewnętrzną firmę i porządnie ich ze wszystkiego rozliczyć i wyegzekwować likwidacje usterek.

Jeżeli jesteśmy w stanie udowodnić, że zarządca świadomie udostępnił klucze/piloty/kody do naszej wspólnoty powinien ponieść koszty jakie ponieśliśmy związane z ostatnią kradzieżą oraz koszty wymiany zamków w częściach wspólnych oraz przekodowania pilotów do garaży.

Ja osobiście mogę przejść po mieszkaniach w bloku E i zapytać, czy faktycznie popierają odwołanie Firmy Frazo i zebrać podpisy pod taką petycją. Pytanie, kto jeszcze jest chętny pomóc i jakie ma możliwości lub pomysły ??

Pomożecie ?? [dblpt])

Offline

#5 2021-02-03 21:41:39

Inz
Użytkownik
Dołączył: 2021-01-20
Liczba postów: 7
WindowsChrome 87.0.4280.141

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Sprawa z panami w kamizelkach jest do wyjaśnienia.

Czemu mielibyśmy zmieniać zarządce?
Oczywiście, że zarządca jest wyznaczony przez naszego dewelopera - tak jak jak na dowolnej inwestycji dowolnego dewelopera.
Zawsze są rzeczy, które zarządca mógłby robić lepiej.
Ale w porównaniu do innych inwestycji, na których mam znajomych albo jestem na ich forach czy na grupach FB, bo coś tam z innymi mieszkaniami mam wspólnego to wydaje mi się, że nasz zarządca wypada akurat całkiem dobrze.

Offline

#6 2021-02-03 21:51:56

AgaJ
Użytkownik
Dołączył: 2021-02-03
Liczba postów: 2
MacintoshSafari 605.1.15

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Ja zgłaszam chęć to pomocy i działań, które mogłyby pomóc aby było nam lepiej!

Offline

#7 2021-02-03 22:39:45

TomekO
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 34
AndroidChrome 88.0.4324.93

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Frazo wie że Ci Panowie byli w bloku Fraxbud wie że Ci Panowie byli w bloku. Ci Panowie zrobili sobie szatnie u nas w bloku żeby w ciepelku się przebrać i ruszyć na budowę do sąsiada.

Zważywszy na ostatnia kradziesz jest to skandaliczne ze ktos obcy sie placze po naszych blokach.

Dziś po rozmowie z Fraxbudem dowiedziałem że mają absolutny zakaz wchodzenia do nas do bloku więc jak ktoś załważy ich znowu bardzo proszę o taka informację. Zresztą jak widzicie kogoś kogo być w bloku nie powinno to odrazu trzeb się pytać  co tutaj robia a przy metnej odpowiedzi odrazu Policja.

Btw.

Fajnie że mają klucze albo kod do domofonu. Bo jakoś muszą wchodzić i wychodzić.

Wiadomość dodana po 02 min 06 s:
W kwestii zmiany zarzadcy to ja jestem na tak za duzo jest powiazan rodzinno biznesowych miedzy frazo a fraxbudem zeby to mialo rece i nogi. Rekojmia sie konczy a blok jest w coraz gorszym stanie. Za chwile nie bedzie jak egzekwowac czegokolwiek od dewelopera.

Offline

#8 2021-02-03 22:52:22

Żeliwo
Użytkownik
Dołączył: 2021-01-20
Liczba postów: 3
AndroidChrome 88.0.4324.141

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Dziś właśnie przy wyjeździe z garażu o 16:30 widziałem panów z budowy, grasujących  do kantorka. Wchodzili przez bramę do garażu,czyli mają pilot. To jest nie akceptowalne. I jesteśmy za zmianą zarządcy. Bo ani usterek nie usuwają, i  praca nad zagospodarowaniem przestrzeni za garażami pozostawia życzyć lepszego.

Offline

#9 2021-02-04 00:02:31

TomekO
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 34
AndroidChrome 88.0.4324.93

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

To jest skandaliczne.

Dziś Drożdżowa (córka właściciela fraxąbudu) że kategorycznie nie maja prawa tam byc i ich tam juz nie bedzie a rozmawialem z nia przed 16 wiec kolejny raz kłamią.

Offline

#10 2021-02-04 18:56:31

Osiołek
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-13
Liczba postów: 22
Windows VistaOpera 36.0.2130.80

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Dzień dobry

Zwróciłem kilka razy uwagę na spacerujących Panów z budowy, którzy ewidentnie mają pilot do garażów. Coś w nich przetrzymują lub magazynują, najlepiej zweryfikować z kamer u zarządcy co ich sprowadza, ale nie są to zwykli pracownicy budowy.

Pozdrawiam

Offline

#11 2021-02-05 08:00:57

Żeliwo
Użytkownik
Dołączył: 2021-01-20
Liczba postów: 3
AndroidChrome 88.0.4324.141

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Witam serdecznie,
Dziś, 6:30 trzech panów z garażu maszerowało na budowę. Mają piloty. Po prostu skandaliczne!!!! Zarządca, wiedząc, że mieszkańcy się oburzają i pytają się, mógł odebrać piloty i usunąć z naszych włości. Ale ewidentnie nas mają gdzieś!!!!

Offline

#12 2021-02-05 08:12:20

TomekO
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 34
AndroidChrome 88.0.4324.141

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Frazo samo dało piloty pracownikom Frax Budu niby że mieli usuwać kiedyś jakieś usterki.
Fajnie że jestesmy szatnia dla nich.

Offline

#13 2021-02-05 10:08:34

MT
Użytkownik
Dołączył: 2020-06-27
Liczba postów: 6
WindowsChrome 88.0.4324.104

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Pani Monika zaraz powie, że Ci Panowie z budowy w obłoconych buciorach to inspektorzy dozoru technicznego wind [dblpt]).

Piloty rozdali i kradzież kabli dziwnym trafem w tym samym czasie się zdarzyła.

Ciekawe co Będzie następne ? komórki ? samochody ? a może nawet mieszkania zostaną okradzione ?

Sprawa wymaga wyjaśnienia i wyciągnięcia konsekwencji od zarządcy za rozdawanie pilotów do naszych części wspólnych. Zarządca nie ma prawa rozdawać pilotów nawet dla ekip budowlanych, które remontują czy naprawiają cokolwiek na naszym osiedlu.

Offline

#14 2021-02-05 10:13:43

TomekO
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 34
AndroidChrome 88.0.4324.141

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Ponoć dziś ci co byli na osiedlu to domofony naprawiam.

Offline

#15 2021-02-05 10:21:27

SK
Użytkownik
Dołączył: 2020-11-25
Liczba postów: 6
AndroidChrome 88.0.4324.141

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Mam podobne przemyślenia, odnośnie ostatnich kradzieży.
Proponuje zrobić Panom zdjęcia, lub nakręcić film na telefonie- przyda się w razie konfrontacji z zarządcą, odnośnie udostępniania pilotów.
Ponadto uważam, że powinniśmy poważnie rozważyć zmianę zarządcy i ostatecznie przeciąć pepowine, łącząca nas z Fraxbudem. Proszę zobaczyć co się dzieje naprzeciwko naszego osiedla, jak powstaje 5 i 7 (!!!) pietrowy blok od naszej południowej strony. Za rok po naszej ulicy będzie jeździć dodatkowe kilkadziesiąt samochodów.
Nie wiem jak Państwo, ale przed zakupem mieszkania wyraźnie pytałem jakie inwestycje sa przewidziane- dowiedziałem się na temat szkoły i kontynuacji Prądnika Nowego, ani słowa o ogromnym bloku naprzeciwko ulicy. I nie przekonuje mnie tlumaczenie, że wówczas był inny plan zagospodarowania- taka inwestycja musiała być od dawna zaplanowana.
Frazo, jako firma powiązana z Frax bud, w razie konfliktu interesów, z pewnością będzie sprzyjać deweloperowi, stąd jestem za zmiana zarządcy!

Offline

#16 2021-02-05 17:47:32

Neni
Użytkownik
Dołączył: 2019-03-13
Liczba postów: 8
WindowsChrome 88.0.4324.104

Odp: Udostępnienie kotłowni osobom z zewnątrz bez naszej zgody!

Dzień dobry,

również jestem za zmianą zarządcy, jeśli to Frazo wydało klucze/piloty osobą nie mieszkającym na naszym osiedlu. To niedopuszczalne zwłaszcza w kontekście ostatnich kradzieży. Kontakt z Frazo jest bardzo dobry, ale notorycznie wracają te same problemy, jak co chwilę nie domykające się drzwi wejściowe do bloku i być może nowy zarządca rozwiąże ten problem skutecznie - żądając ich gwarancyjnej wymiany.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
l2platinum - teamtomek - bruma - goodshoot - prgboard